28-29.08 – wycieczka ministrantów na Warmię

W dniach 28-29 sierpnia z Ks. Grzegorzem, s. Paulą i z grupą ministrantów i lektorów z naszej parafii pojechaliśmy na Warmię.

Naszym pierwszym celem był Grunwald, gdzie zwiedziliśmy muzeum bitwy pod Grunwaldem oraz pola gdzie toczyły się bitwy.

Następnym nawiedziliśmy Sanktuarium w Gietrzwałdzie, miejsce objawień Maryi w 1877r. Pomodliliśmy się tu dziesiątką różańca oraz nabraliśmy wody ze źródła.

Jeszcze na koniec pierwszego dnia spędziliśmy czas relaksując się w Termach Warmińskich.

Na nocleg zostaliśmy gościnnie przyjęci w domu rekolekcyjnym „Zachariasz” w Nowym Kawkowie.

Kolejny dzień zaczęliśmy od zwiedzenia lokalnej parafii w Unikowie. W tym zabytkowym kościele uczestniczyliśmy we Msze świętej.

Następnie, w kościele w Reszlu weszliśmy na wieżę kościoła na wysokość 51,2m.

Na koniec nawiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. Tam się pomodlimy i wysłuchaliśmy koncertu organowego.

W powrocie z naszej pielgrzymki zajechaliśmy jeszcze do Spychowa, by wejść do lokalnego Jeziora Spychowskiego.

Bartosz Palesa – lektor naszej parafii