Podziel się:

Kościelna Służba Porządkowa – „Totus Tuus”

Historia

Kościelna Służba Porządkowa „Totus Tuus” w Polsce powstała w 1979 roku, przed pierwszą wizytą Jana Pawła II do Ojczyzny. W owym czasie była to dosyć liczna organizacja. Podczas służby członkowie Zespołu noszą furażerki z herbem papieża Jana Pawła II. Opiekunem duchowym i organizatorem koła w Radzyminie był ks. prałat Stanisław Lis.

Nasza Służba

Głównym i podstawowym zadaniem Kościelnej Służby Porządkowej jest odnowa duchowa mężczyzn przez pracę nad sobą, pracę na rzecz drugiego człowieka oraz pracę w Kościele. Podczas służby Bracia noszą furażerki z herbem Papieża i służbowych garniturach i każdy posiada identyfikator.

Nasze główne zadania na rzecz parafii to przede wszystkim:

  • W każdą niedzielę na Mszy Św. o godz. 8.30 uczestniczymy w służbie liturgicznej.
  • Bierzemy udział w procesjach eucharystycznych, drogach krzyżowych, uroczystościach patriotyczno – historycznych.
  • Uczestniczymy w pracach organizacyjnych do obchodów Wielkanocy, Bożego Ciała, Wniebowzięcia Najświętszej Maryii Panny, w rocznicach wizyty Ojca Świętego w Radzyminie.

Przez ostatnich 10 lat służba Totus Tuus odbyła wiele pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych jak Częstochowa, Licheń, Kodeń, Góra Św. Krzyż, Gietrzwałd, Św. Lipka. Organizujemy również 3-dniowe wycieczki, podczas których odwiedzamy miejscowe Sanktuaria.