“STARY” CMENTARZ

Historia

Jest to jeden z dwóch cmentarzy w Radzyminie. Znajduje się niedaleko kościoła, przy ulicy POW. Ma powierzchnię ok. 3 hektarów. Został założony przez proboszcza – ks. Kazimierza Narbutta, członka Komisji Edukacji Narodowej w 1779. Został powiększony w latach 1836 i 1864 i ogrodzony kamiennym murem w 1868roku. Znajdują się na nim mogiły powstańców z 1863 roku, zabytkowe pomniki nagrobne. Najokazalszym pomnikiem jest grobowiec z 1855 roku oficera wojsk rosyjskich francuskiego pochodzenia – Aleksandra Trussona.

Administracja

Dziś jest to cmentarz parafialny. Nie ma już na nim nowych miejsc. Jest tu jedynie możliwość dochowania ciała do grobu, który się posiada.

Aktualnie zarówno Cmentarzem Starym jak i Nowym administruje Zarząd Cmentarza. W skład zarządu wchodzą: Proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie oraz Proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie.

Regulamin Cmentarzy Radzymińskich

Zachęcamy do zapoznania się z obowiązującym Regulaminem Cmentarzy Radzymińskich (Plik PDF – 395 KB)

Grabarz – Pan Janusz Rogowski – tel. 784 202 683

Godziny otwarcia Cmentarza