Pogrzeb

„Życie Twoich wiernych, o, Panie, zmienia się, ale się nie kończy (…) i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdujemy POCIECHĘ W PRZYSZŁEJ NIEŚMIERTELNOŚCI (…)”

Jak i kiedy należy ustalać formalności związane z pogrzebem?

Kiedy umrze ktoś bliski, rodzina zmarłego zgłasza się do kancelarii parafii w celu ustalenia daty, godziny i spraw organizacyjnych pogrzebu. Parafią właściwą dla pochówku jest parafia, do której za życia należał zmarły. Należy mieć ze sobą następujące dokumenty:
• akt zgonu i kartę zgonu wydawane przez Urząd Stanu Cywilnego miejsca, gdzie nastąpiła śmierć
• zgoda na pogrzeb, jeśli zmarły mieszkał w innej parafii

A co z miejscem na cmentarzu?

Cmentarzem Starym jak i Nowym administruje Proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie.

Wszelkie informacje odnośnie opłat można uzyskać w Biurze Zarządu Cmentarzy

Grabarz Nowy Cmentarz – Pan Tomasz Orłowski – tel.: 602 805 090
Grabarz Stary Cmentarz – Pan Janusz Rogowski – tel.: 784 202 683

Kancelaria cmentarna – czynnaponiedziałek w godz. 16.00 – 17.30; środa w godz. 9.00 – 10.30.; piątek (oprócz I piątków miesiąca) w godz. 9.00 – 10.30

Kancelaria cmentarna – w poniedziałek (25.03) – z racji Uroczystości – nieczynna.

tel. 507 085 069 czynny w godzinach pracy kancelarii cmentarnej