Podziel się:

Wieczory wiary

Spotkania dla młodzieży i dorosłych w Kolegiacie.

Blisko 50 lat temu błogosławiony papież Paweł VI mówił: „współczesny człowiek, którego pochłania podbój i wykorzystanie świata materii, doświadcza głodu czegoś innego i zarazem czuje dziwną pustkę […] Dzisiaj więcej niż kiedykolwiek, potrzebni są świadkowie tego co Niewidzialne.”

Słowa papieża są wciąż aktualne, dlatego chcemy w naszej parafii odnaleźć na nowo Tego, który nadaje sens naszemu życiu. 

W tym trudnym czasie, kiedy wiele w nas lęku i niepewności, tym bardziej potrzebujemy wymownych świadków zaufania bez reszty Bogu.

Zapraszamy zatem w każdy drugi piątek miesiąca na godz. 18:30 na „Wieczór wiary” czyli cykl katechez i spotkań poświęconych Głównym Prawdom Wiary. 

Będą to nie tylko katechezy, lecz także spotkania z ludźmi, którzy podzielą się świadectwem swojej wiary. Kim Bóg jest dla nich? Co daje im wiara? Dlaczego warto codzienność przeżywać z Bogiem

W piątek (0910), pierwszym naszym gościem będzie Jan Budziaszek, perkusista Skaldów. Opowie o swoim doświadczeniu mocy modlitwy różańcowej. 

W listopadzie – piątek (13.11) będziemy gościć ks. dr. Tomasza Kosteckiego.

Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych.