Powiatowy Konkurs Biblijny- XX edycja – Szkoła Podstawowa nr 2

15 marca 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, gościła 32 finalistów ze szkół podstawowych powiatu wołomińskiego. Hasło XX edycji „Mojżesz i dzieje Przymierza”. Po raz pierwszy otrzymał rangę Konkursu Kuratoryjnego a zwycięzcy zdobyli punkty do szkół średnich.  Komisja konkursowa pod przewodnictwem Dyrektora Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko- Praskiej ks. Mariusza Czyżewskiego sprawnie sprawdzała testy, aby tego dnia ogłosić wyniki i wręczyć nagrody. Jesteśmy dumni, gdyż w rywalizacji indywidualnej  zwyciężył nasz parafianin z szóstej klasy Piotr Kornacki. Gratulujemy!

Delegat starosty wołomińskiego p. Krzysztof Kudera wręczył zwycięzcom nagrody w formie akcesoriów elektronicznych i sprzętu sportowego, które ufundowało Starostwo Powiatu Wołomińskiego.

Nagrody w rywalizacji zespołowej ufundowane przez Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego, odebrały szkoły z Wołomina, Radzymina i Wszeborów.

Na uroczyste zakończenie tej edycji przybył ks. Bp. Romuald Kamiński, który ufundował  nagrody książkowe, gratulował finalistom szerokiej wiedzy biblijnej  oraz pobłogosławił uczestników i gości.

Wszyscy finaliści oraz katecheci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim finalistom oraz katechetom z terenu naszej parafii za trud i gratulujemy osiągnięć. Staroście Powiatu Wołomińskiego, Burmistrzowi Radzymina, Biskupowi Diecezji Warszawsko- Praskiej, Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty oraz Proboszczowi Parafii Przemienienia Pańskiego za  objęcie patronatem i  finansowe wsparcie w realizacji przedsięwzięcia.

s. Paula Nikiel