PARAFIALNA PIELGRZYMKA –  WŁOCHY 08.09 – 19.09.2019

Radzymin – Padwa – Asyż – Cascia – Rzym – Monte Casino – Pompeje – Capri – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo – Lanciano – Manopello – Loreto – San Marino – Wenecja– Radzymin

 I Dzień (08.09. – niedziela)

Wyjazd z Polski godz 3.00. Przejazd przez Czechy oraz Austrię. Po trasie msza św. oraz posiłek- obiadokolacja. Późnym wieczorem dotarcie na nocleg. Po drodze planowane są krótkie postoje.

II Dzień (09.09. – poniedziałek)

Po śniadaniu przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, spacer po starym mieście – jednego z najważniejszych ośrodków naukowych średniowiecza, Piazza delle Erbe. Msza św. Po południu przejazd na nocleg i obiadokolację.

III Dzień (10.09. – wtorek)

Po śniadaniu przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka i św. Klary, spacer po uliczkach miasta. Msza św. Przejazd do Cascia- nawiedzenie miejsca związanego z życiem św. Rity. Modlitwa przy grobie. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

IV Dzień (11.09. – środa)

Po śniadaniu przejazd do Watykanu** na audiencje generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie***). Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra (Pieta Michała Anioła, baldachim wykonany przez Berniniego, grób i posąg św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II), Kwirynał- św. Stanisław Kostka, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody. Msza św. Późnym wieczorem przejazd na obiadokolacje i nocleg.

V Dzień (12.09. – czwartek)

Po śniadaniu przejazd do Rzymu**. Zwiedzanie części barokowej: Plac Navona, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. Zwiedzanie części antycznej: Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Forum Trajana, Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna, Zamek św. Anioła. Plac Wenecki, Pomnik Ojczyzny. Msza św. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

VI Dzień (13.09. – piątek)

Po wczesnym śniadaniu przejazd na Monte Cassino- cmentarz żołnierzy polskich z grobem gen. Andersa oraz opactwo benedyktynów. Msza św. Następnie przyjazd do antycznego miasta – Pompeje – zasypanego przez popiół podczas erupcji Wezuwiusza w 1979 r. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

VII Dzień (14.09. – sobota)

Po śniadaniu przeprawa promem na wyspę Capri. Wjazd kolejką szynową na ok. 400 m n.p.m. do centrum. Spacer uliczkami Capri. Ogrody Augusta, panorama i widok na słynne Faragliony (trzy wyłaniające się z morza skały). Msza św. Możliwość plażowania lub rejs łodziami do ciekawych miejsc wokół wyspy (fakultet). Przejazd na obiadokolację i nocleg.

VIII Dzień (15.09. – niedziela)

Po śniadaniu przejazd do San Giovanni Rotondo – miejsca związanego z życiem i śmiercią Św. Ojca Pio (kościół p.w. Ojca Pio, grób, Sanktuarium, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa). Msza św. Po południu przejazd do Monte Sant’Angelo miejsca objawień Michała Archanioła i nawiedzenie jedynej na świecie świątyni nie poświęconej przez człowieka. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

IX Dzień (16.09. – poniedziałek)

Po śniadaniu przejazd do Lanciano – nawiedzenie Kościoła Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do Manopello. Nawiedzenie Sanktuarium, w którym przechowywana jest chusta z obliczem Jezusa Zmartwychwstałego. Msza św. Wieczorem przejazd na obiadokolacje i nocleg.

X Dzień (17.09. – wtorek)

Po śniadaniu przejazd do Loreto. Zwiedzanie starego miasta z Bazyliką Loretańską z Domkiem Św. Rodziny z Nazaretu. Cmentarz żołnierzy II Korpusu gen. Andersa. Msza św. Przejazd do San Marino. Zwiedzanie starego miasta. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

XI Dzień (18.09. – środa)

Śniadanie, w godzinach porannych przyjazd do Wenecji na parking. Rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów i Wieża Dzwonnicza, Most Rialto. Msza św. Następnie czas wolny, posiłek- obiadokolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg.

XII Dzień (19.09. – czwartek)

Śniadanie, przejazd do Polski, Msza św po trasie. Zakończenie pielgrzymki.

  • PROGRAM WYJAZDU JEST RAMOWY.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

**        Podczas zwiedzania Rzymu grupa porusza się komunikacją miejską

***      Spotkanie z Papieżem uzależnione jest od obecności Ojca Świętego w tym dniu w Watykanie

CENA: 2690 PLN /OS.

Cena zawiera:
– przejazd autokarem
– zakwaterowanie według programu (pokoje 2-, 3-osobowe)
– wyżywienie według programu (śniadania kontynentalne, obiadokolacje)
– opiekę pilota
– opiekę księdza
– ubezpieczenie KL, NNW
– podatek VAT

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu, komunikacji miejskiej, lokalnych przewodników, opłaty klimatycznej i innych opłat związanych z realizacją programu
– 190 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu)
– napojów do obiadokolacji
– dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji
– dopłaty do pokoju jednoosobowego
– wydatków osobistych

Spotkanie z kierownikiem Biura 05.05.2019 (niedziela) –godz. 16.30

Chętnych na tę pielgrzymkęprosimy o kontaktz Ks. Stanisławem Popis

Proboszczem Par. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie po Mszach świętych w zakrystii, w czasie pracy kancelarii parafialnej lub pocztą elektroniczną: parafia@parafiaradzymin.waw.pl Zapraszamy  do wspólnego  pielgrzymowania.

Kod programu: IT1A080919

Biuro Podróży PIELGRZYMUJ.PL
G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa
Tel. +48 731-007-900; +48 731-402-700
biuro@pielgrzymuj.pl
www.pielgrzymuj.pl

Pin It on Pinterest

Share This