18 lutego 2018 – I Niedziela Wielkiego Postu

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii. W zeszłym tygodniu zamontowaliśmy zdewastowaną przez wandala część witraża w kaplicy Serca Pana Jezusa, oraz odebrano z renowacji część paramentów liturgicznych.
  • Zakończyliśmy kolędę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy gościnnie otworzyli drzwi na przyjęcie kapłana nawiedzającego dom z Bożym błogosławieństwem oraz za ofiary, które zostaną przeznaczone na zapłatę za wykonane prace i te prace, które będą w tym roku. Jeśli w jakiejś rodzinie nie było kolędy z różnych względów, a dana rodzina chciałaby przyjąć księdza po kolędzie, aby razem poprosić Boga o błogosławieństwo dla rodziny to bardzo prosimy o zgłoszenie się   do księdza po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii.

DZIŚ

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Jest to nabożeństwo typowo polskie, którego nie znają inne narody. Nabożeństwo to powstało w Warszawie na początku XVIII w. Nazwa pochodzi od pierwszych słów pieśni śpiewanej podczas tego nabożeństwa: Gorzkie żale przybywajcie, serca nasze przenikajcie. Podczas śpiewu rozważa się mękę i śmierć Pana Jezusa. W trakcie nabożeństwa ma miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kapłan głosi kazanie pasyjne, w którym stara się wiernym przybliżyć mękę Chrystusa. Na zakończenie śpiewana jest suplikacja – uroczyste wezwanie, zaczynające się od słów: Święty Boże, Święty Mocny, w czasie którego lud prosi Boga       o opiekę we wszystkich trudnościach i przeciwnościach życia, takich jak głód, powodzie, pożary oraz Bożą litość nad modlącymi się tym śpiewem.
  • Ks. Krzysztof Ziółkowski zbiera ofiary na budowę kościoła par. św. Jana Pawła II.
  • Orędzie Ojca świętego na Wielki Post jest zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii.

W TYGODNIU

• Są wolne intencje Mszy świętych w tygodniu. Pamiętajmy, że jest to najwspanialszy prezent, jaki możemy złożyć sobie, najbliższym i zmarłym
  • Kancelaria parafialna: czynna: poniedziałek: – w godz. 9.00 – 10.30 i 16.00 – 17.30; wtorek: – w godz. 9.00 – 10.30 i 16.00 – 17.30; środa: – w godz. 16.00 – 17.30 i 19.00 – 20.00; czwartek: – w godz. 9.00 – 10.30 i 16.00 – 17.30; sobota: – w godz. 9.00 – 10.30.
  • Kancelaria cmentarna czynna: – poniedziałek: – w godz. 16.00 – 17.30; – środa i piątek: – w godz. 9.00 – 10.30 ( oprócz I piątku miesiąca).
  • Środa – godz. 17.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; – g 18.00Msza święta przez wstaw. M.B. Nieust. Pomocy w intencjach przedstawionych w Nowennie (intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • Czwartek (22.02) – godz. 18.00Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II (intencje można zamawiać w zakrystii). Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II przy wystawionych relikwiach z adoracją relikwii.
  • Droga Krzyżowa w Wielkim Poście – piątek: – dorośli – godz. 8.30; – dzieci – godz. 17.15; – dorośli i młodzież – godz. 18.40.
  • Piątek (23.02) – spotkanie  dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież przychodzi na Drogę Krzyżową o godz. 18.40 a po niej pozostaje na spotkanie, które rozpocznie się ok. godz. 19.15.

INNE

• Ogłaszamy konkurs na największą rodzinną palmę Wielkanocną. Wykonane palmy przyniesiemy w Niedzielę Palmową na Mszę świętą o 11.30.
  • Rekolekcje Wielkopostneszkolne odbędą się w dn. 26.02 (poniedziałek) – 01.03 (czwartek), które poprowadzi Ks. Łukasz Skołuj MSF – Misjonarz św. Rodziny.
  • Rekolekcje Wielkopostneparafialne odbędą się w dn. 18.03 (niedziela) – 21.03 (środa), które poprowadzą Misjonarze św. Rodziny.