09 czerwca 2019

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (VIII Niedziela Wielkanocna)

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.

DZIŚ

• Przeżywamy Zesłanie Daru Ducha Świętego Można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi i Komunii świętej Wielkanocnej.
  • Taca w całości przeznaczona jest na działalność inwestycyjną w naszej parafii.
  • Kazania w ramach cyklu kazań o Darach Ducha Świętego głosi Ks. Andrzej Lubowicki.
  • Godz. 13.00 – Rocznica Komunii świętej dzieci kl. 4 ze Szkoły Podstawowej nr 2

W TYGODNIU

• Nabożeństwo czerwcowe – po Mszy św. o godz.18.00  (w dni powszednie ok. 18.30, zaś w Niedzielę i Uroczystości ok. godz. 18.45). Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi  i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o pociechę w codziennych troskach.
  • Poniedziałek – poradnia życia małżeńskiego – godz. 18.00.
  • Wtorek- kurs przedmałżeński – godz. 19.00.
  • Wtorek – godz. 18.00 – Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, (czytaniewypominekrocznych od godz. 17.30).
  • Środa – godz. 12 w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie odbędzie się spotkanie o powstańczych poetach i ich miłościach.
  • Środa – godz.17.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, – godz. 18.00 – Msza święta przez wstawiennictwo Matki Bożej (intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • Środa (12.05) o godz. 17.00 – w związku ze zbliżającym się świętem Bożego Ciała, zapraszamy dziewczynki, które chcą sypać kwiatki na procesji,  na spotkanie organizacyjne i próbę. Próba i spotkanie odbędą się w salce domu parafialnego.
  • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • Czwartek (13.06) – po Mszy świętej o godz. 18.00 różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  • Czwartek – 13 czerwca – 20 rocznica wizyty papieża Jana Pawła II na Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 r. w Radzyminie gdzie spoczywają szczątki  żołnierzy polskich poległych w Bitwie Warszawskiej w 1920 r. Zapraszamy na Mszę dziękczynną o godz. 18.00, upamiętniającą tamte podniosłe chwile, która będzie odprawiona na cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 r. przez Wikariusza Biskupiego ks. Prałata Stanisława Markowskiego.
  • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w piątek w salce parafialnej po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich młodych!
  • Trwaperegrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w rodzinach mieszkańców Mokrego.

ZA TYDZIEŃ – NIEDZIELA (16.06)

• Uroczystość Trójcy Świętej.
  • Zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży naszej Diecezji studiujących za granicą.
  • Rodziców dzieci i młodzieży, wyjeżdżających na obóz do Murzasichala, zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 13.00 do sali domu parafialnego.

INNE

• Są jeszcze wolne miejsca na Parafialną Pielgrzymkę do Włoch w dn. 08 – 19.09.2019. Zapisy i informacje u Ks. Proboszcza.
  • Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami. Zapisują rodzice u ks. Kamila.
  • Rodzicom zatroskanym o dobro swoich dzieci polecamy „Różaniec Rodziców za dzieci„. Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Pawła.