Podziel się:

14 sierpnia 2022 – XX Niedziela Zwykła

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii podczas Mszy i wpłacane na konto parafialne. Dokończyliśmy montaż kompletu głośników na zewnątrz kościoła.

DZIŚ

• Taca w całości przeznaczona jest na działalność inwestycyjną w naszej parafii.
  • W godz. 14.00 – 19.00 na placu parafialnym za Kolegiatą Radzymińską odbędzie się piknik historyczny„Zostań Ochotnikiem 1920r.” w wykonaniu Grupy  Historyczno-Edukacyjnej „Szare Szeregi” z Jazgarzewa (byli głównymi podwykonawcami ubiegłorocznej inscenizacji historycznej) oraz kawalerzystów rekonstruktorów historycznych z Radzymina.
  • Nie ma Mszy świętej o godz. 19.30.

W TYGODNIU

• Poniedziałek(15.08) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny -Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki naszej Diecezji  Warszawsko – Praskiej; -Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30; 10.00; 11.30, 13.00. Msza święta na Nowym Cmentarzu o godz. 17.00, którą będzie celebrował Biskup Jacek Grzybowski. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.00 i godz. 19.30. – poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy świętej po modlitwie po Komunii świętej. Pamiętajmy tego dnia o obowiązku uczestniczenia we Mszy św.
  • Bitwa Warszawska – to 18 najważniejsza bitwa w całej historii świata. Mija 102 lata od tamtych dramatycznych wydarzeń i trzeba je sobie przypomnieć. Zwłaszcza, że całe powojenne pokolenia na lekcjach historii nie mogły poznać prawdy o „Cudzie nad Wisłą”. O tamtej ofierze życia wielu  najlepszych synów tej ziemi musimy pamiętać, gdy tak beztrosko czasami europeizujemy się, bardziej mieniąc się Europejczykami niż Polakami.
  • Środa – imieniny Bpa Jacka Grzybowskiego. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w posługiwaniu biskupim dla dobra Kościoła. Pamiętajmy szczególnie tego dnia o Czcigodnym Solenizancie naszych modlitwach.
  • Środa – godz.17.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; – godz. 18.00 – Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy (intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • Kancelaria cmentarna w czwartek – nieczynna.
  • W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy pielgrzymują do naszej Matki- Królowej Polski.

INNE

• Rodziców z dziećmi w każdą Niedzielę zapraszamy na Mszę świętą  o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci.
  • Zapraszamy młodzież do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie na przełomie lipca i sierpnia 2023 roku. Zapisy u ks. Grzegorza.
  • Parafialna Męska Róża Różańcowa św. Józefa prowadzi w każdą niedzielę modlitwie różańcową o 9:15 (po Mszy o 8:30). W ostatni czwartek miesiąca o 17.30 panowie prowadzą różaniec, zaś po Mszy świętej o g. 18.00 jest spotkanie formacyjne. Serdecznie zapraszamy mężczyzn o dołączenie do tej Wspólnoty wypełniając w ten sposób prośbę Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; odmawiajcie  codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.
  • W formie uroczystej sakrament chrztu świętego w naszej parafii udzielany jest w II i IV Niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 13.00. W pozostałe niedziele lub inne dni po uzgodnieniu z księdzem w kancelarii.