10 grudnia 2017 – II Niedziela Adwentu

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.
  • Bóg  zapłać anonimowej ofiarodawczyni za kupienie obrusów na stoły do salki katechetycznej w której odbywają się spotkania Kół Różańcowych.

DZIŚ

• Zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  • Godz. 13.30wyjazd dzieci do naszego Seminarium Duchownego na spektakl w wykonaniu kleryków III roku naszego Seminarium pt. „Wielka wyprawa”.

W TYGODNIU

• RORATY są odprawiane w dni powszednie o 6.30. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych. Bardzo mało jest nas na roratach (dzieci tylko 25 osób!!!!!)
  • PoniedziałekśrodaRekolekcje Adwentoweszkolne poprowadzi Ks. Michał Dziedzic – duszpasterz młodzieży naszej Diecezji Warszawko-Praskiej.
  • Wtorekgodz. 18.00 – Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Czytanie wypominek o godz. 17.30.
  • Świece na stół wigilijny można nabyć po Mszach przy wyjściu z kościoła. Ofiary są przeznaczone Caritas naszej Diecezji i zimowisko naszych dzieci.
  • Trwa peregrynacja Obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach Dybowa Folwark i Dybowa Starego
  • P. Robert Gawroński (nasz organista) roznosi opłatki. W tym tygodniu (w godz. 9.30-17.30 ) odwiedzi mieszkańców ulic: 1Maja, Kilińskiego, Stary Rynek, Strzelców Grodzieńskich, 3 Maja, Traugutta Czartoryskiej, Daszyńskiego, 11 Listopada, Batorego, Paderewskiego, Żeromskiego, Placu Wolności i Narutowicza, Reymonta, Armii Krajowej, Diamentowej, Rubinowej, Bursztynowej, Turkusowej, Szafirowej, Falandysza oraz innych mniejszych ulic przyległych do wymienionych. W godzinach popołudniowych bloki na ulicach Weteranów i Stary Rynek 25.
  • Środa – godz.18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta przez wstawiennictwo Matki Bożej (intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin zaprasza na spotkanie Radzymińskiego Uniwersytetu Otwartego w środę (13.12) r. do Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie.
  • W każdy czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej są próby chóru parafialnego. Zapraszamy.
  • Piątekgodz. 17.00. Zapraszamy uczniów z gimnazjum i liceum do salki na plebanii na korepetycje z matematyki. Nauczycieli i studentów chcących pomóc dzieciom w nauce prosimy o kontakt.

ZA TYDZIEŃNIEDZIELA (17.12)

• Rozpoczniemy Rekolekcje Adwentoweparafialne które poprowadzi Ks. Emil Parafiniuk – dyrektor, Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Plan rekolekcji jest na 4 stronie gazetki. Bardzo prosimy już teraz tak ułożyć sobie zajęcia, aby wziąć udział w rekolekcjach przygotowujących nas do Świąt Bożego Narodzenia.
  • W Rejentówce podczas Mszy św. o godz. 10.00 Bp. Marek Solarczyk poświeci odrestaurowany drewniany krzyż z figurą Pana Jezusa, który został zwieszony w prezbiterium.
  • Godz. 16.30wyjazd dorosłych do Seminarium Duchownego na spektakl w wykonaniu kleryków III roku naszego Seminarium pt. „Wielka wyprawa”.

INNE

• Rodzinny konkursAniołek do szopki. Sposób i technika wykonania dowolne. Wykonane i podpisane aniołki przyniesiemy do 23.12.2017. Rozwiązanie konkursu w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.
  • Kolęda w Rejentówce będzie 07 stycznia 2018 r. (niedziela ) po Mszy świętej o godz. 10.00. Rodziny z Rejentówki które chcą przyjąć księdza po kolędzie prosimy o zgłaszanie się w zakrystii po Mszach świętych.
  • Zachęcamy do dokonania następującego odpisu na parafialne konto: 6% od dochodu z dopiskiem cele kultu religijnego”. Odpis ten może być dokonany do końca roku kalendarzowego – do 31.12.2017r. Odpis ten wspomoże prowadzone i planowane prace w naszej parafii. Numer konta jest podany w gazetce. Więcej informacji udziela Ks. Proboszcz.
  • Ks. Michał zaprasza młodzież III klas gimnazjum i szkoły średniej, na rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w dniach 14 – 19. 01.2018. Miejsce rekolekcji: Cieciory 87 k/Turośli. Koszt 300 zł. Zapisy i informacje u Ks. Michała.