Podziel się:

27 września 2020 – XXVI Niedziela Zwykła

PODZIĘKWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii podczas Mszy i wpłacane na konto parafialne. Trwają prace budowy chodnika na Nowym Cmentarzu.
  • Bóg zapłać rodzicom dzieci kl. 4 ze Szkoły Podstawowej nr 1 za ofiarowanie 1000 zł. na potrzeby naszej parafii.

DZIŚ

• Kazania głosi ks. Emil Parafiniuk przygotowując nas do przyjęcia i poświęcenia  figury św. Michała Archanioła.
  • Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci kl. O, I, II, III i IV oraz starszych, podczas Mszy świętej o godz. 11.30.
  • Zbiórka do puszek na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W TYGODNIU

• Poniedziałek podczas Mszy świętej o godz. 18.00  Bp. Marek Solarczyk poświęci figurę św. Michała  Archanioła.
  • Poradnia Życia Rodzinnego czynna w naszej parafii w poniedziałek w godz. 18.00 – 19.00.
  • Wtorek – w kancelarii parafialnej będą przyjmowane intencje Mszy świętych na 2021 rok.
  • Kurs przedmałżeński – wtorek – godz. 19.00.
  • Środa – godz.17.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; – godz. 18.00 – Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Od czwartku – 01.10 – nabożeństwo różańcowe w dni powszednie i w Niedziele o godz. 17.30. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w rodzinie, można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: – pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły; – z modlitwą połączyć rozważanie tajemnic; – stan łaski uświęcającej.
  • I czwartek miesiąca. Msza święta o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  • Do chorych z Komunią świętą przybędą: ks. Kamil i ks. Grzegorz w piątek (02.10) w godz. 9.30 – 13.00, zaś ks. Daniel w sobotę (03.10) w godz. 9.30 – 13.00;
  • I piątek miesiąca. Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.50. Spowiedź przed każdą Mszą oraz w godz.15.30 – 18.00. Komunia święta będzie udzielana od godz. 15.30 do 17.45 co 15 minut
  • Piątek – godz. 17.00. Zapraszamy uczniów z Szkoły Podstawowej i Liceum do salki na plebanii na korepetycje z matematyki. Nauczycieli i studentów chcących pomóc dzieciom w nauce prosimy o kontakt.
  • I sobota miesiąca – godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Koła Żywego Różańca. Po Mszy świętej spotkanie w salce na plebanii. Zapraszamy wszystkich Członków Różańcowych Wspólnot Parafialnych.
  • Sobota – godz. 12.00 – zapraszamy osoby chętne do nauki gry w szachy (dzieci młodzież i dorosłych)  oraz tych którzy, chcieliby udoskonalić swe umiejętności tej dziedzinie.

ZA TYDZIEŃ – NIEDZIELA (04.10.)

• Zbiórka do puszek na Dom Św. Faustyny w naszej Diecezji.
  • Odpust w kaplicy w Rejentówce.
  • Niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesjawokół kościoła. Zapraszamy asystę, bielanki do sypania kwiatków, ministrantów i lektorów.
  • Dzieci kl. III oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę świętą o godz. 16.00 rozpoczynającą roczny cykl przygotowania do I Komunii św. Podczas tej Mszy świętej dzieci otrzymają różance.
  • Zapraszamy na godz. 14.30 ze swymi zwierzętami, które zostaną pobłogosławione.
  • Po Mszy świętej o godz. 18.00 – Nieszpory.

INNE

• W Szpitalu i w Domu Pomocy Społecznej w każdą sobotę o godz. 15.00 jest odprawiana Msza święta.
  • Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami. Zapisują rodzice u ks. Grzegorza.
  • Wieczory Wiary – spotkania dla młodzieży i dorosłych w Kolegiacie. Zapraszamy w każdy drugi piątek miesiącana godz. 18:30 na „Wieczór wiary” czyli cykl katechez i spotkań poświęconych Głównym Prawdom Wiary. Będą to nie tylko katechezy, lecz także spotkania z ludźmi, którzy podzielą się świadectwem swojej wiary. Kim Bóg jest dla nich? Co daje im wiara? Dlaczego warto codzienność przeżywać z Bogiem? W piątek (0910), pierwszym naszym gościem będzie Jan Budziaszek – perkusista Skaldów. Opowie o swoim doświadczeniu mocy modlitwy różańcowej. W listopadzie – piątek (13.11)będziemy gościć ks. dr. Tomasza Kosteckiego. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych.