20 października 2019 – XXIX Niedziela Zwykła

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na cele stypendialne dla ubogiej i zdolnej młodzieży jako nasz dar wdzięczności wobec św. Jana Pawła II.

DZIŚ

• Taca w całości przeznaczona jest na działalność inwestycyjną w naszej parafii. Zapłata za wykonane już prace.
  • Kazania w ramach cyklu kazań o Darach Ducha Świętego głosi Ks. Andrzej Lubowicki.
  • Rozwiązanie konkursu Biblijnego podczas Mszy świętej ogodz. 11.30.
  • Liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii  i przystępujących do Komunii  świętej.
  • Po Mszach świętych zbiórka do puszek na misje.

WTYGODNIU

• W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na 2020 rok.
  • Nabożeństwa różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 17.30. Różaniec święty to modlitwa kontemplacyjna. Choć ma charakter maryjny, jest modlitwą o sercu chrystologicznym, jak napisał Jan Paweł II w Liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae. Przypomina i poddaje naszemu rozważaniu najważniejsze wydarzenia z życia Pana Jezusa i Jego Matki. Za odmówienie jednej części różańca w kaplicy lub rodzinie, można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: – pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły; – z modlitwą połączyć rozważanie tajemnic; – stan łaski uświęcającej.
  • WtorekWspomnienie św. Jana Pawła II . Godz. 18.00 – Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II (intencje można zamawiać  w zakrystii). Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II przy wystawionych relikwiach z adoracją relikwii.
  • Wtorek – po Mszy św. o godzinie 18.00 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania (klasy 8).
  • Poradnia życia małżeńskiego – poniedziałek – godz. 18.00.
  • Kurs przedmałżeński -wtorek – godz. 19.00.
  • Trwa peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w rodzinach mieszkańców Teodorowi.
  • Środa – godz.17.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, – godz. 18.00 – Msza święta przez wstawiennictwo Matki Bożej (intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • Czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (szkoła średnia).
  • Piątek– godz. 17.00 zapraszamy uczniów z Szkoły Podstawowej i Liceum do salki w Domu Parafialnym na korepetycje z matematyki. Nauczycieli i studentów chcących pomóc dzieciom w nauce z innych przedmiotów prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.
  • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w piątek w salce parafialnej po Mszy Świętej o godz. 18:00

ZA TYDZIEŃNIEDZIELA(27.10)

• Ks. Roman Kot – proboszcz par. M.B. Pompejańskiej będzie głosił kazania i zbierał ofiary do puszek na budowę kościoła.

INNE

• Kartki na wypominki roczne i jednorazowe są wyłożone na stoliku przy gazetkach. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lubw kancelarii.
  • 1 listopadapiątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele tego dnia godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 18.00. Godz. 12.00 – Msze święte będą odprawiane na Nowym Cmentarzu i na Starym Cmentarzu.
  • 2 listopada– sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte w Kolegiacie tego dnia: godz.: 6.30, 7.00; 8.00;10.00 i 18.00. Po Mszy świętej o g. 10.00 wyruszy procesja żałobna na Stary Cmentarz. O godz. 18.00 Msza święta w intencji zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych z nabożeństwem i czytaniem tych wypominków.