05 kwietnia 2020

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

• Istnieje możliwość udziału we Mszy Świętej online podczas każdej Mszy świętej. W tym celu należy wejść na stronę internetową naszej parafii, w zakładce na stronie głównej wejść w MSZA ŚWIĘTA ONLINE i skorzystać z portalu Youtube, po kliknięciu prosimy o wybranie aktualnej transmisji na żywo.

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii oraz a ofiary wpłacane na konto parafialne.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone nakwiatydo Grobu Pańskiego: mieszkańcy Starego Dybowa 540 zł, Teodorowa – 465 zł, Beniaminowa – 310 , Koła Żywego Różańca: św. Urszuli – 220zł i Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Cegielni 200 zł, Ofiara bezimienna – 300 zł.

DZIŚ

• W godz. 15.00 – 17.30 wystawienie Najświętszego  Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  • Rozpoczynamy Wielki Tydzień.
  • Pobłogosławione palmy są wyłożone na stoliku w kruchcie. Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary.
  • P Mszy o godz. 18.0 (ok. 18.30) Gorzkie Żale.
  • Na Msze zapraszamytylko tych którzy na tę godzinę zamówili intencję Mszy świętej.

WTYGODNIU

• Msze święte są sprawowane według stałego porządku.
  • Poniedziałek, wtorek, środa podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będą głoszone nauki rekolekcyjne.
  • Na Msze święte zapraszamy tylko osoby– rodziny, które zamówiły Msze święte na daną godzinę. Liczba uczestników niemożeprzekroczyć 5 osób.
  • Kancelarie: parafialna cmentarnanieczynne do odwołania. Intencje Mszy świętych można zamawiać bezpośrednio po Mszach świętych w zakrystii, pocztę elektroniczną lub dzwoniąc na numer 507 085 069 (w g. 9.00 – 10.00 i 16.00 – 17.00 (prócz sobót, świąt i niedzieli) i w sprawach bardzo ważnych. W sprawie pogrzebu prosimy o sms: „pogrzeb” na numer 507 085 069.
  • Do środy w kościele od godz. 15.00 (Godzina Miłosierdzia Bożego) do godz. 20.00 (z przerwą na Mszę świętą o godz. 18.00) wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Pamiętajmy aby liczba osób nie przekroczyła 5 osób.
  • Do środy po Maszy o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Imienia Jezus i śpiew Suplikacji o ustrzeżenie nas od szerzącej się epidemii.
  • Do środy godzinie 20.00 na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu kapłani odmawiają w kościele różaniec w pozostałe dni po Liturgii Triduum Paschalnego. Prosimy abyście w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec łącząc się przez parafialne łącza internetowe.
  • Normy liturgiczne Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego wydane przez Bpa Romualda Kamińskiego są zamieszczone na naszej stronie parafialnej.
  • Zapraszamy podczas Triduum Paschalnego do łączności z nami kapłanami poprzez łącza internetowe.             Prosimy o pomoc starszym osobom w poleczeniu internetowym z nasza parafią:

WIELKI CZWARTEK (09.04)

• W godz. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty – z zachowaniem obowiązujących przepisów co do ilości osób.
  • Godz. 19.00 – Msza święta dziękczynnaza dar Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa (z udziałem tylko tych którzy na tę godzinę zamówili intencję Mszy świętej).

WIELKI PIĄTEK (10.04)

• Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły.
  • Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00 do godz. 18.00 z zachowaniem obowiązujących przepisów co do ilości osób w kościele.
  • Liturgia Męki Pańskiej: – godz.19.00 – bez udziału wiernych.
  • Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00 – z zachowaniem obowiązujących przepisów co do ilości osób.

WIELKA SOBOTA (11.04)

• Nie ma święcenia pokarmów (święconek). Pokarmy na stół wielkanocny każda rodzina błogosławi sama w domu . Tekst błogosławieństwa jest zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii
  • Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 9.00 do godz. 18.00 z zachowaniem obowiązujących przepisów co do ilości osób.
  • Msza świętaWigilii Paschalnej o godz. 19.00 – (z udziałem tylko tych którzy na tę godzinę zamówili intencję Mszy świętej).

ZA TYDZIEŃW I E L K A N O C (12.04)

• Msza święta Rezurekcyjna – godz. 6.00 bez udziału wiernych. Pozostałe Msze świętego o godz.: 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00 – (z udziałem tylko tych którzy na tę godzinę zamówili intencję Mszy świętej).

INNE

• Działalność parafialnej poradni rodzinnej jest zawieszona do odwołania. W sprawach pilnych proszę kontaktować się pod numerem 609 612 229.
  • Kursy przedmałżeńskie w Internecie – zobacz: www.diecezja.waw.pl.
  • Planowanie i organizowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej oraz wytycznych władz państwowych i kościelnych.
  • Czytelników Tygodnika Idziemy zachęcamy do nabywania i czytania naszego tygodnika w wersji elektronicznej za pośrednictwem stron www.eprasa.pl  lub www.egazety.pl. (www.diecezja.waw.pl).