25 sierpnia 2019 – XXI Niedziela Zwykła

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii. Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe prowadzonych prac budowlanych.

W TYGODNIU

• Kancelaria cmentarna czynna w poniedziałek w godz. 16.00 -17.30 i w środę w godz. 9.00 -10.30.
  • Poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszej Kolegiacie o godz. 7.00 / 8.00 / 10.00 i 18.00. 63 rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, napisanych przez internowanego w Komańczy kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. W Kanie Galilejskiej Maryja mówi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Począwszy od 1382r. Chrystus obecny wraz ze swą Matką w polskiej Kanie stawia przed nami z pokolenia na pokolenie wielką sprawę wolności,  która jest dana człowiekowi od Boga jako miara jego godności. Jednakże jest ona również zadana. Wolność może człowiek używać dobrze lub źle. Może przez nią budować lub niszczyć. Maryja wzywa nasz dziś do czynienia dobrego użytku z wolności – do budowania, a nie do niszczenia.
  • Środa – godz.17.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, – godz. 18.00 – Msza święta przez wstawiennictwo Matki Bożej (intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • Sobota (31.08) – Diecezjalne Święto Plonów Dożynki odbędzie się w tym roku w Ostrówku. Szczegółowy program: www.diecezja.waw.pl. Naszą parafię będzie reprezentowała delegacja z Mokrego wraz z wykonanym wieńcem dożynkowym.

ZA TYDZIEŃNIEDZIELA(01.09)

• 80 rocznicawybuchu II wojny światowej.
  • Niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesjawokół kościoła. Zapraszamy asystę, bielanki do sypania kwiatków, ministrantów i lektorów.
  • Spotkanie formacyjne KSP po Mszy o godz.13.00. Modlitwa za Naród Polski i rządzących Rzeczpospolitą przed Mszą Świętą. W pozostałe niedziele miesiąca modlitwa po Mszy Św. o 8.30.
  • Godz. 16.30 – spotkanie z Kierownikiem Biura Turystycznego tych, którzy zapisali się na Parafialną Pielgrzymkę do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca
  • Po Mszy świętej o godz. 18.00 – Nieszpory.

INNE

• Poniedziałek (02 września) – Rok Szkolny 2019/20rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00. Na Eucharystię zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej, Technikum i Szkół Zawodowych, rodziców oraz nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły. Droga do Szkoły w tym pierwszym dniu dla wszystkich niech prowadzi przez kościół. Rodzice pomóżcie dzieciom usłyszeć  to wołanie Boga.
  • W niedzielę – 08.09 – organizujemy wyjazd do Loretto k/ Wyszkowa. Zapisy w zakrystii po Mszy św. u Ks. Pawła.
  • Rodziców z dziećmi w każdą Niedzielę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem dla dziecio godz. 11.30.
  • Sakrament chrztu świętego w naszej parafii udzielany jest w II i IV Niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 13.00.