08 grudnia 2019 II Niedziela Adwentu

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na nasze Warszawsko – Praskie Seminarium Duchowne.

DZIŚ

• Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Świece na stół wigilijny można nabywać:po każdej Mszy świętejprzy gazetkach. Świece małe –7 zł, kule i stożki –15 zł
  • Schola dziecięco- młodzieżowa rozprowadza ozdoby i świąteczne upominki wykonanych samodzielnie. Dochód zostanie przeznaczony na letni wypoczynek.
  • Młodzież z naszego parafialnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, rozprowadza kartki Bożonarodzeniowe oraz sianko pod wigilijny obrus.  Zachęcamy do kultywowania tej pięknej tradycji wysyłania sobie życzeń. Ofiara dobrowolna na cele własne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (m.in. rekolekcje, wyjazdy i wycieczki formacyjne).
  • Zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Katolików na Wschodzie.
  • Spotkanie formacyjne KSP odbędzie się po Mszy Św. o godz.8.30 i modlitwa w intencji Narodu Polskiego, Kościoła i Rodzin Katolickich.
  • Podczas Mszy św. o godz. 16.00 – dzieci kl. III otrzymają od rodziców medaliki.

WTYGODNIU

• RORATY są odprawiane w dni powszednieo g. 6.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  • Wtorek – godz. 17.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Magnificat” z naszej parafii zaprasza na dziękczynną Eucharystię z racji 15 – lecia powstania Wspólnoty, która odprawi Bp Marek Solarczyk.
  • Środa – godz.17.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; – godz. 18.00 – Msza święta zbiorowaprzez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy(intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • Kancelaria parafialna w poniedziałek (09.12) i w sobotę (14.12) – nieczynna.
  • Kancelaria cmentarna w ten piątek (13.12.) – nieczynna.
  • Piątek-godz. 18.00 – Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznychczytanie wypominekrocznych od godz. 17.15.
  • Kancelaria parafialna w tę sobotę – nieczynna.
  • P. Robert (nasz organista) roznosi opłatki na stół wigilijny. W tym tygodniu odwiedzi mieszkańców z ulic: Weteranów, Patriotów, Zacisznej, Wadery, Stary Rynek, Strzelców Grodzieńskich, Komunalnej, Słonecznej, 1 Maja, Kilińskiego, Norwida, Dolnej, Strzelców Wileńskich, Zapolskiego, 11 Listopada, Czartoryskiej, Daszyńskiego, Batorego, Paderewskiego, Żeromskiego, Narutowicza, Placu Wolności, 3 Maja, Traugutta, Armii Krajowej, Kopernika Diamentowej, Rubinowej, Bursztynowej i innych mniejszych ulicach przyległych do wymienionych. W godzinach popołudniowych bloki na ulicy: Weteranów, Kilińskiego i Stary Rynek.

ZA TYDZIEŃNIEDZIELA(15.12.)

• Rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe parafialne, które poprowadzi Ks. Andrzej Kinal – Misjonarz Świętej Rodziny. Bardzo prosimy już teraz tak ułożyć sobie zajęcia, aby wziąć udział w rekolekcjach przygotowujących nas do Bożego Narodzenia.
  • Taca w całości przeznaczona będzie na działalnośćinwestycyjną w naszej parafii.

INNE

• Rekolekcje Szkolne: 11 grudnia (środa) – ZSTZ i Branżowa; 18. grudnia (środa) – Szkoła Podst. nr.2 ; 19 grudnia (czwartek) Szkoła Podst. nr.1;
  • Ogłaszamy rodzinny konkurs – Pasterz do szopki.Sposób i technika wykonania dowolne.
  • W Niedzielę po Bożym Narodzeniu (Niedziela Siwej Rodziny) zapraszamy na Mszę świętą o godz.. 13.00 małżonków, którzy w tym roku mają swe jubileusze małżeńskie: 5/10. 15/ 20/ 25/ 30 /35 itd. – małżeństwa przeżywające te jubileusze w tym roku prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.