Podziel się:

21 lipca 2024XVI Niedziela Zwykła

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii podczas Mszy i wpłacane na konto parafialne. Trwają prace w kaplicy w Rejentówce, czyszczenie żyrandoli z kruchty kościoła i dwóch z nawy głównej, uzupełnianie murku na Starym Cmentarzu.

DZIŚ

• Rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. (zobacz. www.episkopat.pl).

W TYGODNIU

• Poniedziałek (22.07) – godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo św. Marii Magdaleny i św. Jana Pawła II (intencje  można zmawiać w zakrystii). Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II przy wystawionych relikwiach z adoracją relikwii.
  • Środa – godz. 17.45 – Nowennado Matki Bożej Nieustającej Pomocy; – godz. 18.00 – Msza święta przez wstaw. M.B. Nieust. Pomocy w intencjach przedstawionych w Nowennie (intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • Czwartek (25.07) – św. Jakub Apostoła oraz czcimy patrona kierowców – św. Krzysztofa. Tego dnia na Mszach świętych w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji wszystkich kierowców. Błogosławieństwo i poświecenie pojazdów mechanicznych oraz kierowców po każdej Mszy świętej.
  • Piątek(26.07) W liturgii wspominamy św. Joachima iśw. Annę. Według ciała są dla Jezusa Chrystusa dziadkiem i babcią. W tym dniu pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach. Wszystkimbabciom i dziadkom życzymy wiele łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, zdrowa i radości. Zmarłymzaś dziadkom i babciom niech dobry Bóg da łaskę życia wiecznego.
  • Sobota – godz. 8.00 – Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła. Po Mszy nabożeństwo do św. Michała Archanioła (intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii).