08 października 2017 – XXVII Niedziela Zwykła

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii. W Rejentówce trwają prace przy odwadnianiu kaplicy.
  • Bóg zapłać rodzinom za wykonane figury figurki Matki Bożej na rodzinny konkurs różańcowy.

DZIŚ

• Dzień Papieski. Naszymi modlitwami orędujemy u Boga ze św. Janem Pawłem II. W ślad za akcją Fundacji – Dzieło Nowego Tysiąclecia będziemy mogli złożyć ofiarę na cele stypendialne dla ubogiej i zdolnej młodzieży. Po każdej Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na powyższy cel – jako nasz dar wdzięczności za św. Jana Pawła II.
  • Kościelna Służba Porządkowa zaprasza na spotkanie formacyjne po Mszy Świętej o godz. 8.30. Zapraszamy Panów do wstąpienia w nasze szeregi.
  • Rodziców z dziećmi zapraszamy na Msze święte z kazaniem dla dzieci w każdą Niedzielę o godz.11.30.
  • Godz. 16.00 – Msza święta dla dzieci kl. III i ich rodziców, w czasie której dzieci otrzymają różańce.
  • Młodzież zapraszamy na Msze święte z kazaniem dla dzieci w każdą Niedzielę o godz.11.30.
  • Grupa 45 parafian z Ks. Proboszczem wieczorem wylatuje na Parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów.

W TYGODNIU

• W kancelarii przyjmujemy intencje Mszy świętych na 2018 rok.
  • Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie i w Niedziele o godz. 30. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub rodzinie, można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: – pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły; – z modlitwą połączyć rozważanie tajemnic; – stan łaski uświęcającej.
  • Poradnia życia rodzinnegowtorek – godz. 18.00.
  • Wtorek 19.00. kurs przedmałżeński. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć małżeństwo.
  • Środaurodziny p. Janusza Rogowskiego – naszego kościelnego . Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w czasie której będziemy się modlić w jego intencji.
  • Środa – godz. 18.30 – spotkanie w kościele dla starszej grupy bierzmowanych (szkoła średnia). O terminie spotkania grupy młodszej (gimnazjalnej) poinformujemy w terminie późniejszym.
  • Środa – godz.18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta przez wstawiennictwo Matki Bożej (intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • Piątek (06.10) – godz. 17.00. zapraszamy uczniów z gimnazjum i liceum do salki w Domu Parafialnym na korepetycje z matematyki. Chcących pomóc dzieciom w nauce prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.
  • Piątek (13.10) – po Mszy świętej o godz. 18.00 procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  • Sobota (14.10) – godz. 11.00 w kościele spotkanie ministrantów i kandydatów. Zapraszamy chłopców, którzy chcą dołączyć do grona Służby Liturgicznej.

ZA TYDZIEŃ NIEDZIELA (15.10)

• Taca w całości przeznaczona będzie na działalność inwestycyjną w naszej parafii.
  • Liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do Komunii świętej.

INNE

• W sobotę (7.10) w Katedrze Warszawsko – Praskiej, siedmiu ministrantów z naszej parafii ( Janusz Kobiałka, Mateusz Wilkowski, Maciej Ochde, Mateusz Saturski, Michał Pasek, Łukasz Kepisty i Jakub Górski) przyjęło z rąk Ks. Bpa Marka Solarczyka posługę lektora. Gratulujemy i życzymy Bożego Błogosławieństwa w posłudze lektorskiej.
  • Kartki na wypominki roczne i jednorazowe są wyłożone na stoliku przy gazetkach. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  • Rodziny, które wprowadziły się do naszej parafii od ostatniej kolędy, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii, ułatwi to nam przygotowanie kolędy.