Podziel się:

04 grudnia 2022 – II Niedziela Adwentu

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na nasze Warszawsko – Praskie Seminarium Duchowne.
  • Bóg zapłać za dary złożone w ramach akcji „Polak z sercem!”.

DZIŚ

• I Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja.  Zapraszamy asystę, bielanki, ministrantów i lektorów.
  • Po Mszy świętej o godz. 18.00 Nieszpory.
  • Zbiórka do puszek na pomoc materialną dla katolików na Wschodzie pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa.
  • Opłatki na stół wigilijny możemy nabyć w dzwonnicy każdą Niedzielę Adwentu po Mszach.

W TYGODNIU

• Kancelaria cmentarna w tym tygodniu (poniedziałek i czwartek ) – nieczynna.
  • Kancelaria parafialna w tym tygodniu (czwartek i sobota) – nieczynna.
  • RORATY – są odprawiane w dni powszednieo godz. 6.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.
  • Poradnia Życia Rodzinnego i Małżeńskiego czynna w naszej parafii w poniedziałki w g. 18.00 – 19.00.
  • Środa – godz.17.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; – godz. 18.00 – Msza święta zbiorowa przez wstaw. Matki Bożej (intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • Czwartek(08.12) – Uroczystość Niepokalanego  Poczęcia Najśw. M. Panny. Msze święte o godzinie: 6.30 / 8.00 / 11.00 i 18.00. Tego dnia nie ma rorat. Godz. 11.00 Msza święta w 30 rocznicę powołania        Kapituły Radzymińskiej i wyniesienia naszego kościoła do godności Kolegiaty, którąodprawi Bp. Romuald Kamiński. Serdecznie zapraszamy.
  • Czwartek(08.12) – godz. 12.00 – godzina łaski.
  • Piątek-godz. 18.00 – Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Czytanie tych wypominek o godz. 17.00.
  • Sobota (10.12) – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godzinie 10.00 dla grup 1-5; o godz. 12.00 dla grup 6-10.

ZA TYDZIEŃNIEDZIELA(11.12)

• Rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe. Plan rekolekcji jest zamieszczony na 4 stronie naszej gazetki. Bardzo prosimy już teraz tak ułożyć sobie zajęcia, aby wziąć udział w rekolekcjach przygotowujących nas do Świąt Bożego Narodzenia.
  • Spotkanie KSP TOTUS TUUS po Mszy o godz. 8.30.
  • Na godz. 15.00– organizujemy wjazd na sztukę pt.:Pinokio” w wykonaniu kleryków III Roku Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji. Wyjazd sprzed Kolegiaty. Zapisy po Mszach w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii.

INNE

• Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Świece na stół wigilijny można nabywać:po każdej Mszy świętejprzy gazetkach.
  • Ogłaszamy rodzinny konkurszwierzak do szopki. Sposób i technika wykonania dowolne. Wykonane i podpisane prace przyniesiemy do 23.12.
  • Małżonków którzy w tym roku przeżywają jubileusze małżeństwa: 5/10/15/ 20/ 25/ 30 /35, 40/ 50 i itd. prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Msza święta w intencji jubilatów będzie odprawiona 08.01 (Niedziela) o godz. 13.00.