Podziel się:

28 luty 2021- II Niedziela Wielkiego Postu

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii podczas Mszy i wpłacane na konto parafialne.

DZIŚ

• Zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
  • Godz. 16.00– Msza święta z udziałem dzieci kl. III Szkoły Podstawowej nr 2 oraz ich rodziców.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Po nabożeństwie procesja.

W TYGODNIU

• Poradnia Życia Rodzinnego czynna w naszej parafii w poniedziałki w godz. 18.00 – 19.00.
  • Wtorek – godz. 19.00 – kurs przedmałżeński. Spotkanie w kościele.
  • Środa – godz. 17.45 – Nowennado Matki Bożej Nieustającej Pomocy; – godz. 18.00 – Msza święta przez wstaw. M.B. Nieustającej Pomocy w intencjach przedstawionych w Nowennie (intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • I czwartek miesiąca.Godz. 18.00 Msza św. intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz nabożeństwo.
  • I piątek miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Msza św. wynagradzającą do Serca Jezusowego o godz. 18.00. Spowiedź 15 minut przed każdą Mszą świętą oraz w godz. 15.30 – 18.00. Komunia święta będzie udzielana od godz. 15.45 do 17.00 co 15 minut. Istotą pobożności pierwszopiątkowej jest przyjęcie Komunii Św. jako wynagrodzenia za grzechy świata.  Spowiedź zaś jest tylko drogą, która nas do tego prowadzi. Postarajmy się, by w tym świętym dniu przyjąć Jezusa ukrytego pod postacią chleba.
  • Do chorych z Komunią świętą Ks. Grzegorz i Ks. Kamil przybędąw piątekw godz. 9.30 – 13.00, Ks. Daniel przybędzie w sobotę w godz. 9.30 – 13.00.
  • Droga Krzyżowa w Wielkim Poście – piątek: – dorośli – godz. 8.30; – dzieci – godz. 17.15; – dorośli i młodzież – godz. 18.30.
  • Piątek – kancelaria cmentarna– nieczynna.
  • Isobota miesiąca – godz. 7.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Godz. 8.00 – nabożeństwo i Msza św.w intencji Członków Koła Żywego Różańca. Po Mszy potkanie w kościele. Zapraszamy Członków Kół Żywego Różańca. Istota pierwszych sobót miesiąca polega na wynagrodzeniu za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej. 13 lipca 1917 podczas trzeciego objawienia w Fatimie, Matka Boża prosiła dzieci o ofiarowanie cierpień w intencji grzeszników „Módlcie się wiele i podejmijcie umartwienia za grzeszników, bo wiele dusz idzie do piekła, ponieważ nikt nie chce umartwiać się za nie i wstawiać się za nimi”.

ZA TYDZIEŃNIEDZIELA (07.03.)

• I Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i procesja w kościele. Zapraszamy asystę liturgiczną.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją o godz. 17.15.

• Świece wielkanocne Caritas – można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  • Ogłaszamy konkurs na największą rodzinną palmę Wielkanocną.Wykonane palmy przyniesiemy w Niedzielę Palmową na Mszę świętą o godz. 11.30.
  • Rekolekcje Wielkopostneparafialne odbędą się w dn. 21.03 (niedziela) – 24.03 (środa), które poprowadziKs. Grzegorz Herman – kapłan Diecezji Drohiczyńskiej. Bardzo prosimy już teraz tak ułożyć sobie zajęcia, aby wziąć udział w rekolekcjach  przygotowujących nas do Wielkanocy.
  • Trwa peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiejw rodzinach mieszkańców Aleksandrowa ( II część) ulic: Batalionów Chłopskich, Makowa, Folwarczna, Pogodna, Wronia, Partyzantów (od ul Batalionów Chłopskich).
  • Polak z sercem. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje akcję której adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. Szczegóły są podane na stronie: polakzsercem.pli na plakacie wywieszonym w gablocie.