16 września 2018

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii. Trwa remont dzwonnicy. Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe prowadzonych prac remontowych.

DZIŚ

• Dzieci kl. III oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę świętą o godz. 16.00 rozpoczynającą roczny cykl przygotowania doI Komunii św.
  • Grupa Pielgrzymów z naszej parafii wraz Ks.Proboszczem serdecznie pozdrawiają z Pielgrzymki do Chorwacji. Prosimy o modlitwę w intencji szczęśliwego powrotu.
  • Rodziców z dziećmi zapraszamy na Msze święte z kazaniem dla dzieci w każdą Niedzielę o g. 11.30, zaś młodzież gimnazjalną, licealną, pracującą oraz studentów zapraszamy na Mszę o godz. 19.30.
  • Ks. Krzysztof Ziółkowski zbiera ofiary na budowę kościoła par.św. Jana Pawła II.

WTYGODNIU

• Poniedziałek(17.09) – 79 rocznica napaści na Polskę przez Związek Radziecki.
  • Wtorek (18.09) – Święto Św. Stanisława Kostki– patrona dzieci i młodzieży. Po Mszy świętej o g. 18.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnychdla dzieci kl. O,  1- szych i starszych.
  • Wtorek (18.09) – Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież wraz z rodzicami z klas VIII i III gimnazjum, chcących rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  • Poradnia życia małżeńskiego rozpocznie się we wtorek(18.09) – godz. 18.45.
  • Kurs przedmałżeński rozpocznie się we wtorek(18.09) – godz. 19.00.
  • Środa– godz.17.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; – godz. 18.00 – Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Matki Bożej.
  • Piątekgodz. 17.00. zapraszamy uczniów z gimnazjum i liceum do salki w Domu Parafialnym na korepetycje z matematyki.
  • Próby chóru parafialnego odbywają się w środy o godz. 19:00 w salce domu parafialnego. Zapraszamy chętnych.
  • Parafialny chórek dziecięcy. Dzieci, które chcą śpiewać zapraszamy na spotkanie w sobotę g.10.00.
  • Sobota(22.09) – godz. 18.00 – Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II (intencje można zamawiać w zakrystii). Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II przy wystawionych relikwiach z adoracją relikwii.

ZA TYDZIEŃ – NIEDZIELA (23.09)

• Rozpoczniemy Parafialne Misje Święte, które będą trwały do 30.09 (niedziela). Poprowadzą je Misjonarze Świętej Rodziny. Dla naszej parafii będzie to wielki czas spotkania Bogiem, czas słuchania Słowa Bożego, codziennych nabożeństw misyjnych i spowiedzi misyjnej. Na Misjach świętych nie może zabraknąć nikogo: dzieci, młodzieży, rodziców, dziadków, osób samotnych, chorych. Wśród codziennych zajęć znajdźmy czas, by każdego dnia przyjść do kaplicy. Postarajmy się dobrze zaplanować swój osobisty i rodzinny czas. Przy gazetkach jest wyłożony program misji, który prosimy wziąć i się z nim zapoznać.
  • Zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjno – Opiekuńczy naszej Diecezji.

INNE

• Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami. Zapisują rodzice u ks. Kamila.