16 grudnia 2018 – III Niedziela Adwentu

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii. Zakończyliśmy remont zewnętrznej strony dzwonnicy, czyszczenie figur (św. Stanisława iśw. Wojciecha) przy głównym ołtarzu i ambony z figurą Pana Jezusa. Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe prowadzonych prac.
  • Bóg zapłać anonimowym ofiarodawcom za ofiarowanie 500 zł. na remont dzwonnicy.
  • Bóg zapłać Dyrekcji Szkół, Nauczycielom i Katechetom za pomoc w przeprowadzeniu SzkolnychRekolekcji Adwentowych.

DZIŚ

• Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe parafialne, które prowadzi Ks. Piotr Krasuski (kapelan Szpitala w Wołominie. Szczegółowy plan jest na stronie 4 gazetki. Bardzo prosimy już teraz tak ułożyć sobie zajęcia, aby wziąć udział  w rekolekcjach przygotowujących nas do Bożego Narodzenia.
  • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, będzie rozprowadzać  kartki Bożonarodzeniowe oraz sianko pod wigilijny obrus. Zachęcamy do kultywowania tej pięknej tradycji wysyłania sobie życzeń. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rekolekcje dla młodzieży zaangażowanej w KSM.
  • Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

WTYGODNIU

• RORATY w tym tygodniu: dla dzieci podczas rekolekcji są odprawiane o godz. 16.30, pozostałe dni o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionamiAdwent to czas przygotowania na przyjście Słowa, które stało się Ciałem. Niech to przygotowanie wyraża się przez nasz udział w Mszach św. roratnich, w rekolekcjach oraz w dziełach miłosierdzia.
  • Kancelaria parafialna  podczas rekolekcji czynna: – poniedziałekw godz. 16.30 – 17.30; – wtorek w 9.00 – 10.30;
  • W środę kancelaria cmentarna parafialna nieczynne.
  • Świece na stół wigilijny można nabywać:po każdej Mszy świętej przy gazetkach.
  • Środa17.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; godz. 18.00– Msza święta zbiorowaprzez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy(intencje można zamawiać wzakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • Sobota(22.12) – godz. 18.00Msza świętazbiorowaprzez wstawiennictwośw. Jana Pawła II (intencje można zamawiać w zakrystii). Po Mszy św. nabożeństwoku czci  św. Jana Pawła II przy wystawionych relikwiach z adoracją relikwii.
  • P. Robert Gawroński (nasz organista) roznosi opłatki na stół wigilijny. W bieżącym tygodniu odwiedzi parafian z ul.: Zduńskiej, Falandysza i Reymonta. Nikt inny nie ma prawa do roznoszenia opłatków.

ZATYDZIEŃNIEDZIELA(23.12)

• Przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie Król do szopki.Sposób i technika wykonania dowolne. Wykonane i podpisane praceprzyniesiemy do 23.12.2018.Rozwiązanie konkursu w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia poprzez głosowanie po każdej Mszy św.

INNE

• Tekst obrzędu Wieczerzy Wigilijnej wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.