17 marca 2024V Niedziela Wielkiego Postu

PODZIĘKOWANIA

• Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii podczas Mszy i wpłacane na konto parafialne. W kaplicy w Rejentówce rozpoczęliśmy prace w salkach dolnych.
  • Bóg zapłać uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka, p. Agnieszce Sieradzkiej i nauczycielom za przygotowanie i wystawienie Misterium Męki Pańskiej.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: Zawady – 900 zł; .Stary Dybów – 810; Legion Maryi – 100; Koło Żywego Różańca św. Klary – 200; Ofiarodawcy indywidualni – 3100.

DZIŚ

• Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi Ks. Grzegorz Chrapla (Misjonarz św. Rodziny). Plan rekolekcji jest na stronie 4 gazetki. Bardzo prosimy już teraz tak ułożyć sobie zajęcia, aby wziąć udział w rekolekcjach przygotowujących nas do Wielkanocy.
  • Godz. 16.00– Msza dla dzieci kl. III i ich rodziców.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją  o godz. 17.00.
  • Świece wielkanocne Caritaspaschaliki – można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W TYGODNIU

• Kancelaria parafialna podczas rekolekcji; – czynna poniedziałek; nieczynna- wtorek i środa.
  • Kancelaria cmentarnaw poniedziałek – nieczynna.
  • Poradnia Życia Rodzinnego czynna w naszej parafii w poniedziałki w godz. 18.00 – 19.00.
  • W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na Msze ślubne na 2025 rok.
  • Wtorek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  • Środa – godz.17.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; – godz. 18.00 – Msza święta zbiorowaprzez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy(intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
  • Piątek (22.03) Droga Krzyżowa: godz. 8.30 – dorośli ; – godz. 17.15 – dzieci.
  • Piątek – godz. 18.30 – Droga Krzyżowa – ulicami naszej parafii (Jana z Radzymina, POW, Strzelców Kaniowskich, Daszyńskiego, Żeromskiego, Plac Narutowicza, Kilińskiego, Jana z Radzymina).
  • Piątek (22.03) – godz. 18.00 – Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II(intencje można zamawiać w zakrystii).
  • Sobota – Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła o godz. 8.00, po Mszy nabożeństwo do św. Michała Archanioła (intencje można składać po Mszach świętych lub w kancelarii).

ZA TYDZIEŃ –

NIEDZIELA PALMOWA

• Rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenie palm (nie ma poświęcenie palm po Mszy świętej).
  • Rozwiązanie konkursu – stroik wielkanocny. Wykonane prace przyniesiemy do soboty (24 marca).

INNE

• Trwa modlitwa nowennowa w intencji Ojczyzny „Akcja 21:20”. Aby dołączyć do nowenny, należy każdego dnia, odczytać intencję na dany dzień oraz odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i dowolną modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Nowenna  zakończy 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. (www.episkopat.pl).